PTTK TARNÓW / Rok w

Tematyka roku w PTTK

Spot Theme


Rok 2004-2005 - Rok schronisk górskich PTTK
info


Czytaj więcej
Rok 2007 - Rok szlaków
info


Czytaj więcej
Rok 2008 - Rokiem Przyrody w PTTK
info


Czytaj więcej
Rok 2009 - Rok dzieci i młodzieży
info


Czytaj więcej
2010 - Rok Turystyki Wodnej
info


Czytaj więcej
Rok 2011 - Rok Turystyki Rodzinnej
info


W wyniku różnorodnych działań w czasie Roku Turystyki Rodzinnej powstał Poradnik jak wędrować z dziećmi, żeby nie zniechęcić ich do turystyki.

Znajdują się w nim m.in. rozdziały:
  • Przygotowanie do rodzinnego wyjazdu,
  • Wybrane rodzaje turystyki rodzinnej,
  • Najciekawsze miejsca w Polsce, warte odwiedzenia z rodziną,
  • Sprzęt,
  • Odznaki turystyczne PTTK,
  • Dekalog Turysty Górskiego,
  • Kajakowe ABC.

Rok 2012 - Rok Turystyki Rowerowej
info


Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze ogłosiło 2012 rok - Rokiem Turystyki Rowerowej, w ramach którego realizujemy projekt Rowerem przez Polskę, na który wsparcie finansowe otrzymaliśmy z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Projekt przewiduje zorganizowanie ogólnopolskiej akcji "Bezpiecznie na rowerze" adresowanej do ogółu społeczeństwa oraz konkurs "Gmina przyjazna rowerzystom" adresowany do jednostek samorządowych, a także konkursy: Turystyczna Rodzinka, plastyczny "Moja rodzina na rowerowym szlaku" i fotograficzny "Rowerzysta na szlaku".
W ramach realizacji zadania promowane będzie wśród wielopokoleniowego społeczeństwa zagospodarowanie czasu wolnego i prozdrowotny styl życia, a także poznawanie walorów turystyczno-krajoznawczych kraju poprzez zdobywanie Kolarskiej Odznaki Turystycznej. Ponadto wydany zostanie poradnik dla początkujących rowerzystów "Wybieram rower", a dla rodzin przeprowadzimy warsztaty "Mama, tata, rower i ja". Ważnym elementem zadania będzie międzynarodowa konferencja Turystyka rowerowa w zjednoczonej Europie z udziałem przedstawicieli UECT (Union Europeenne de Cyclotourisme - Europejski Związek Turystyki Rowerowej), której trwałym efektem będzie publikacja pokonferencyjna. Projekt zakończy w połowie listopada konferencja podsumowująca wszystkie działania, wystawa prac laureatów i wręczenie certyfikatów gminom przyjaznym rowerzystom.

Zadanie Rowerem przez Polskę PTTK adresuje do wielopokoleniowego społeczeństwa zainteresowanego bezpiecznym uprawianiem turystyki rowerowej, a także do samorządów współtworzących infrastrukturę rowerową, służb drogowych i innych stowarzyszeń i organizacji. Turystykę rowerową uprawiamy w prawie każdym wieku. Dzieci wspólnie z rodzicami uczestniczą w rowerowej turystyce rodzinnej, później zdobywają Kartę Rowerową i włączają się do różnych przedsięwzięć, by w młodości kontynuować te zainteresowania. Więź międzypokoleniowa jest widoczna na każdej imprezie organizowanej przez PTTK, będziemy w ramach zadania zachęcać innych do uczestniczenia w różnych formach turystyki rowerowej, prezentować dobre praktyki, wypracowywać nowe standardy. Wiele przedsięwzięć nie można byłoby zorganizować, gdyby nie zaangażowanie społecznej kadry programowej, w tym Przodowników Turystyki Kolarskiej PTTK.
Wędrując rowerem w ramach naszych imprez macie szanse przeżyć wspaniałe przygody, poznawać uroki ojczystego kraju, ciekawe miejsca i ludzi, podziwiać piękno przyrody. PTTK to harmonijne połączenie aktywności fizycznej i intelektualnej, to wędrowanie i poznawanie.

Rok 2012 to Rok Turystyki Rowerowej - więcej na stronach http://ktkol.pl/, aktualnie przygotowujemy stronę www.narowerze.pttk.pl. Zachęcamy Was do współtworzenia jej zasobów. Chcemy aby znalazły się na niej podstawowe informacje - co turysta rowerowy powinien wiedzieć, informacja o znakowanych szlakach rowerowych (tutaj możliwość do zaprezentowania szlaków, którymi się opiekujecie), informacja o imprezach rowerowych ogólnie dostępnych.

Inauguracja Roku Turystyki rowerowej odbędzie się 18 lutego w Sosnowcu, na która serdecznie zapraszamy. /zaproszenie/.

W ramach Roku Turystyki Rowerowej ogłaszamy konkurs Gmina Przyjazna Rowerzystom /regulamin/ - zachęcamy do rozpropagowania go w środowisku działania.

W ramach Roku Turystyki Rowerowej zachęcamy do wzięcia udziału w Konkursach plastycznym i fotograficznym - więcej na stronach www.narowerze.pttk.pl/

Regulamin konkursu plastycznego pobierz PDF
Regulamin konkursu fotograficzneg pobierz PDF

Podsumowanie Roku Turystyki Rowerowej pobierz PDF


Czytaj więcej
Rok 2013 - Rok Przewodników Turystycznych
info


Czytaj więcej
Rok 2014 - Rok Turystyki Rodzinnej pod hasłem - Turystyka łączy pokolenia
info


Czytaj więcej
Rok 2015 - Razem na szlaku
info


Czytaj więcej
Rok 2016 - Rok krajoznawstwa polskiego
info


Czytaj więcej
Rok 2017 - Rok Wisły - Wisła Łączy
info


Czytaj więcej

Aplikacja mobilna - Smart SAD
informacjaBądź z nami w stałym kontakcie.


Kontakt

adres
PTTK Oddział Ziemi Tarnowskiej

33-100 Tarnów
ul. Żydowska 20,

GPS:
N: 50°00'47" E: 20°59'25"

t. +48 14 655 43 52
e: poczta@tarnow.pttk.pl

NIP: 873-13-80-725
REGON: 850012812
bank.
Credit Agricole Bank Polska S.A.
62 1940 1076 3028 5525 0000 0000

bank.wycieczki.
Credit Agricole Bank Polska S.A.
61 1940 1076 3028 5525 0002 0000

FACEBOOK

> https://facebook.com/tarnowpttk

PTTK> http://pttk.pl/

POMOCGOPR  985 lub 601 100 300
WOPR  985 lub 601 100 100

NR ALARMOWY  112

> Zapamiętaj

Copyright © 2005-2019 PTTK Oddział Ziemi Tarnowskiej